نمایش نوار ابزار

چتر حمایتی زنان مجلس برای زنان سرپرست خانوار/ از اختصاص وام های بی دردسر تا اشتغال خانگی

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

?خبرگزاری آریا – با توجه به اینکه رکورد حضور زنان در مجلس دهم شکسته شد شاهد اتفاقات خوبی در حوزه زنان و خانواده خواهیم بود .
?هاجر چنارانی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی آریا در خصوص تشکیل کمیسیون زنان و خانواده به جای فراکسیون زنان و خانواده اظهار داشت: این موضوع به دلیل اهمیت زیادی که دارد باید بررسی و به رای گذاشته شود که مطرح کردن و جمع کردن متقاضی برای آن رویه خاص خودش را می طلبد که در برنامه های زنان مجلس دهم قرار دارد و در حال حاضر ما فعالیت هایی را در این حوزه در دستور کار داریم.
?چنارانی در رابطه با اظهار نظر معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر اینکه حوزه زنان از نبود برخی تعادل ها رنج می برد و نمایندگان مجلس دهم برای ایجاد این تعادل چه باید بکنند، گفت: ایشان نظر و دیدگاه خودشان را مطرح کردند ولی در حوزه فراکسیون زنان با توجه به تقسیماتی که در هر کدام از قسمت ها انجام دادیم  تلاش میکنیم  به مسائل و مشکلات زنان در زمینه مربوطه بپردازیم که روز گذشته  نیز جلسه ای در همین راستا برگزار شد. قرار است به زودی رییس فراکسیون و اعضای هیئت رئیسه مشخص شود  تا تقسیم کاری صورت گیرد و مشکلات حوزه زنان را با توکل به خدا و برنامه ریزی مجزا که در این خصوص خواهیم داشت به طور تخصصی بررسی کنیم.
?نماینده مردم نیشابورو فیروزه در مجلس شورای اسلامی با توجه به رشد آسیب های اجتماعی در حوزه زنان و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص گفت : تمام تلاش در این راستاست که  بتوانیم به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم  و بتوانیم در مورد اقتصاد مقاومتی که حرف اصلی ما  در جامعه زنان است نقش پررنگ تری ایفا کنیم.همچنین می بایست تمام زنان خانه دار ، زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست خانوار را پوشش دهیم و امیدواریم قادر باشیم  در این راستا برای آن ها برنامه هایی تدوین کنیم که بتوانیم  به اقتصاد خانواده و اقتصاد جامعه کمک کنیم.
?وی در ادامه اذعان داشت : می بایست در زمینه اشتغال بهتر برای زنان سرپرست خانوار و کار آفرینی یا اشتغال زایی در منزل به این افراد مساعدت کنیم. تمام تلاشمان این است که برای زنان در خانه اشتغال ایجاد کنیم. منظورم ایجاد  مشاغل خانگی که به اقتصاد خانواده و بنیان خانواده کمک کند، می باشد. آنچه  که در مقابل همه ی ماست موضوع اشتغال کلی در کشور است که  متاسفانه آمار و ارقام آن روز به روز در حال افزایش است. به علاوه  آمار بیکاری بالا باعث افزایش اعتیاد و اعتیاد و منجر به  پاشیده شدن بنیان خانواده  و در نهایت افزایش طلاق در جامعه می شود که نهایتا با تعداد زیادی زن سرپرست خانواده مواجه خواهیم شد.
?وی افزود : تمام دولت و کشور تلاش می کنند که در راستای فرمایشات رهبری حرکت کنند و اولین مشکل که موضوع اشغال و بیکاری است را کاهش دهند.
?چنارانی اظهار داشت :  به دنبال فراهم کردن وام های کم بهره و با شرایط راحت که افراد را درگیر ضامن و … نکند هستیم و  تعاملات خوبی با دولت در این زمینه  برقرار کنیم و  بتوانیم شرایط مناسب برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کنیم و به امور زودبازده بپردازیم  .با توجه به تعداد زیاد زنانی که در مجلس دهم حضور دارند انشالله اتفاقات خوبی برای زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست دختران و .. که پایگاه حمایتی ندارند در پیش خواهد بود و امیدواریم بتوانیم چتر حمایتی خوبی برای آنان باشیم .
?وی در پایان در خصوص نقش زنان در اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی اسلامی گفت : اقتصاد مقاومتی ما یک اقتصاد تک محور است . هرچقدر که ما بتوانیم ان را از تک محوریت خارج کنیم باید تمام تلاش خود را روی کارکردن بر ابعاد دیگر قرار دهیم.  به نظر بنده صنایع دستی را باید گسترش دهیم  که این امر نیاز به حمایت دولت دارد . در صورتی که بتوانیم صنایع را گسترش دهیم  و در شکل های دیگر کارگاه های کوچک تر در منازل  برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کنیم ، تعداد بیشتری را درگیر کرده و از طرفی صنایع دستی را که یکی از صنایع مهم توریست است را گسترش دادیم.

دیدگاه ها