نمایش نوار ابزار

احتساب سنوات معلمان حق‌التدریس قبل از سال۹۱

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

#وزیر_آموزش_‌و_پروش #پاسخگو  باشد

?نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس معتقد است که هم اکنون بسیاری از معلمان حق‌التدریس قبل از سال۹۱ در سن ۵۰ سال به بالا قرار گرفته اند ولی هنوز ۱۰ سال سابقه کار دارند، به این دلیل که سنوات خدمت آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش محاسبه نمی شود.

?هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به لزوم احتساب سنوات معلمان حق‌التدریس قبل از سال۹۱ گفت: معلمان حق‌التدریس معترض هستند که اگرچه آنها بر اساس قانون کار، ۲۴ ساعت در هفته فعالیت کرده اند ولی در گزارش کار آنها از سوی آموزش و پرورش، ساعات حضورشان کمتر از این مقدار محاسبه شده است.

?نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از معلمان حق‌التدریس قبل از سال۹۱ در سن ۵۰ سال به بالا قرار گرفته اند ولی هنوز ۱۰ سال سابقه کار دارند، اظهار کرد: سابقه کار برای این افراد به صورت واقعی حساب نشده است.

?وی با تاکید بر اینکه حق این افراد است که میزان ساعاتی که محاسبه نشده بر اساس قانون همان سال‌ها در سابقه کار و حق بیمه‌شان لحاظ شود، افزود: چنین موضوعاتی انگیزه معلمان برای آموزش به دانش آموزان مناطق مختلف را کاهش داده است زیرا این معلمان در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.

?چنارانی با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش باید در این زمینه پاسخگو باشد، تصریح کرد: این موضوعات به آقای فانی ارائه شده ولی جلسات صوری برای رسیدگی، برگزار شده و اقدام خاصی انجام نشده است.

?عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ضمن بیان اینکه این افراد به دلیل نیاز به شغل و البته رعایت قانون کار، ۲۴ ساعت در هفته فعالیت کرده اند، افزود: از سوی آموزش و پروش سوءاستفاده‌ای صورت گرفته، به این دلیل که برای آنها ساعت کار کمتری گزارش شده و حق بیمه کامل پرداخت نشده است.

?عضو فراکسیون زنان مجلس بیان کرد: البته باید دید قانون در این زمینه چقدر دست آموزش و پرورش را باز گذاشته است./

دیدگاه ها
 • نجفوند ۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۶:۵۳ پاسخ به دیدگاه

  ازشما خواهر محترم جهت بیان مشکلات معلمان وبخصوص تذکر درمورد احتساب سنوات حق التدریس کمال تشکر وقدردانی راداریم وخواهشمندیم به جد پیگیر طرح احتساب سنوات حق التدریسی که مدت زیادی است که درمجلس درنوبت مانده است باشید

 • در آرزوی برخورد عادلانه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۶:۳۸ پاسخ به دیدگاه

  سلام اگر سوابق من عادلانه احتساب می شد ، هم اکنون در مرحله بازنشستگی بودم. مسؤولانی که با این امر مهم سرسری برخورد می کنند آیا خود می توانند در آخرت ، پاسخگوی امثال بنده باشند. هرگز گریبان آن ها را در پیشگاه عدل الهی رها نمی کنم زیرا سال های زیادی از حقوق مادی ومعنوی سایر همکارانم برخوردار نبودم در حالی که از نظر کیفیت کار بارها تشویق شده ام.به اصطلاح هم چوب را خورده ام هم پیاز را!

 • الف س ۴ تیر ۱۳۹۵, ۶:۱۸ پاسخ به دیدگاه

  ای عزیزشما را به حرمت خون پدرتان قسم می دهم که تمام تلاش خودرا برای دفاع از حقوق پایمال شده ما معلمان حق التدریس به کارگیرید. دل ما خون است.

 • مجتبی ۱۸ بهمن ۱۳۹۵, ۱۷:۴۲ پاسخ به دیدگاه

  سلام سرکار خانم چنارانی ممنون از شما بخاطر پیگیری استخدام حق التدریسهای آموزشکده های فنی .شما نماینده واقعی ملتید .ما حق التدریس ها شرمنده زن و بچه همون هستیم با حقوق ۵۰۰ هزار تومن در ماه اون هم بغیر از تابستون .سر گرسنه زمین گذاشتن رو فقط ماها درک میکنیم .اگر بجای آموزشکده که عمر و عزت نفسمونو زیر پا گذاشتیم کارگری کرده بودیم لاقل بیمه ای داشتیم .تو رو به خدا قسمتون میدم که دنبال کار مارو ول نکنید شما حنجره ما بیچارگانید خدا در عوض آبرو و عزتتون رو حفظ کنه انشالله

 • معصومه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵, ۱۱:۰۱ پاسخ به دیدگاه

  با سلام و احترام سرکار خانم چناری پاینده باشید
  بسیار سپاسگزاریم که از حق پایمال شده ما دفاع میکنید
  مستدام باشید

 • مینا بادکوبه ۱ اسفند ۱۳۹۵, ۸:۱۹ پاسخ به دیدگاه

  سلام ۵۳ سالمه از سال ۷۴ در آموزش و پرورش خدمت می کنم فقط ۱۴ سال سوابق رسمی دارم. خدا آنان را که طرح پاره وقت را ایجاد نمودند را خیر ندهد .جواب خدا را چه خواهند داد در گذشته یک عده ظلم نمودند ، نباید مجلس و دست اندرکاران کنونی حق ما را اعاده کنند؟ من سالها ۴۸ ساعت تدریس داشتم ولی روی حقوق معلمان رسمی بقیه حقوق خود را می گرفتم .فقط تا ۲۳ ساعت را در فیش خودم می دادند.