نمایش نوار ابزار

جلسه کمیسیون امنیت ملی با حضور خانم چنارانی، اعضای کمیسیون امنیت ملی، وزیر کشور و معاونان وی در محل وزارت کشور برگزار شد.

پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

جلسه کمیسیون امنیت ملی با حضور خانم چنارانی، اعضای کمیسیون امنیت ملی، وزیر کشور و معاونان وی در محل وزارت کشور برگزار شد.

 

🔸خانم چنارانی در این جلسه ضمن تبریک سال جدید و ولادت حضرت امیرالمومنین علی(ع)گفت: برخی شهرستان ها و با جمعیت زیر سی هزار نفر تبدیل به شهرستان شدند ولی برخی بخش های بالای پنجاه هزار نفر هنوز تبدیل به شهرستان نشده اند.

🔸وی افزود: وزارت کشور به عنوان قطبی که در ارتقاء بخش ها تأثیرگزار است باید در این جهت قانونی را تدوین کند و در دوره های قبل روستاهایی به دلیل قوانین اشتباه از شهرستانی جدا و به شهرستانی دیگر ملحق شده اند.

🔸عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در شهرستان فیروزه چهار روستا را داریم که به طور غیرقانونی به شهرستان خوشاب الحاق شده اند و این روستاها با قانون جدید باید مجددا به زادگاه خود برگردند.

🔸نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه با اشاره به بیماری اعتیاد به عنوان یک معظل اجتماعی گفت: سی و پنج هزار نفر معتاد در ایران وجود دارد که این ها طبق قانون سه ماه نگهداری و به جامعه برمی گردند که تقریبا۸۵درصد این افراد مجدد به اعتیاد روی می آورند و در راستای عدم بازگشت آنها به اعتیاد باید در جهت اشتغال این عزیزان گام برداریم تا کمکی به خانواده آنها باشد و از اعتیاد دور شوند.

🔸وی ادامه داد: با توجه به اینکه وارد فضای انتخاباتی می شویم و هر کدام از جناح های سیاسی کاندیداهای خویش را دارند، کسانی هستند که به دنبال عدم حضور مردم در پای صندوق های رأی هستند و در همین راستا وزارت کشور باید با رصد دقیق فضای مجازی که برخی از کانال های و گروه های تلگرامی به دنبال تفرقه در بین مردم هستند را شناسایی و با آنها برخورد کند.

🔸خانم چنارانی گفت: مهمترین مبحث این ایام، حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی است و ما باید تمام تلاش خویش را برای این حضور حداکثری انجام دهیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها