نمایش نوار ابزار

امور زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد واگذار شود

سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵
عضو فراکسیون زنان در مجلس با بیان اینکه باید امور زنان سرپرست خانوار به یک نهاد واگذار شود، گفت: موازی کاری بین دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد مانع از رسیدگی به وضعیت زنان سرپرست خانوار شده است.

موازی‌کاری بین بهزیستی و کمیته امداد مانع رسیدگی به وضعیت زنان سرپرست خانوار شده/ امور زنان سرپرست خانوار به کمیته امداد واگذار شود

هاجر چنارانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تذکر به وزیر کار مبنی بر واگذاری امور زنان سرپرست خانوار از سازمان بهزیستی به کمیته امداد، افزود: به نظر می رسد اکنون در زمینه حمایت از زنان سرپرست خانوار نوعی موازی کاری وجود دارد به نحوی که یکسری از امور این قشر در بهزیستی و برخی امور در کمیته امداد انجام می شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته امداد به عنوان نهادی انقلابی اعتبارات مناسبی در اختیار دارد که می توان از این فرصت برای خدمات‌رسانی به افراد تحت پوشش بهزیستی بهره گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بهزیستی با اعتبارات محدودی که دارد نمی تواند خدمات مطلوبی به افراد تحت پوشش این سازمان ارایه دهد لذا به نظر می رسد باید زمینه‌ای فراهم شود تا زنان سرپرست خانوار بتوانند از مزایای دریافت وام از سوی کمیته امداد بهره مند شوند.

وی با یادآوری موازی کاری بین دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد در امور مربوط به زنان سرپرست خانوار، یادآور شد: متاسفانه زنان سرپرست خانوار پس از مراجعه به بهزیستی، پاسخی برای رفع نیازهای خود پیدا نمی‌کنند و زمانی که به کمیته امداد هم مراجعه می‌کنند نیز وضعیت به همین منوال است بدان معنا که خدمات به صورت اسمی در هر دو نهاد ارایه می شود اما رسما هیچ حمایتی از سوی این دو نهاد از زنان سرپرست خانوار صورت نمی گیرد.

چنارانی تاکید کرد: اکنون اهمیت ندارد که امور زنان سرپرست خانوار به چه نهادی واگذار شود بلکه هدف آن است که سازمانی این امور را به طور مشخص بر عهده می گیرد که بتواند نسبت به برخی کم کاری ها یا نحوه ارایه خدمات پاسخگو باشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه کمیته امداد اعتبارات بیشتری در اختیار دارد بهتر است که واگذاری امور به این نهاد واگذار شود؛ امروزه با توجه به وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار باید با ارایه وام های کم بهره زمینه اشتغالزایی و راه اندازی کارگاه‌هایی برای فعالیت آنها را فراهم کرد./

مطالب مشابه
دیدگاه ها