نمایش نوار ابزار

نشست صمیمانه وزیر محترم کشور و نمایندگان مردم شریف و شهیدپرور نیشابور و فیروزه

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵

به دعوت سرکار خانم چنارانی صورت گرفت:
نشست صمیمانه وزیر محترم کشور و نمایندگان مردم شریف و شهیدپرور نیشابور و فیروزه با موضوع ارتقا بخش های شهرستان

 

با تلاش نمایندگان نیشابور سرانجام پس از گذشت ده سال مجددا طرح ارتقای بخش های نیشابور کلید خورد.
در ابتدا امر ارتقای بخش های زبرخان،سرولایت،میان جلگه در دستور کار قرار گرفت


تایید و دستور وزیر کشور


درخواست نمایندگان نیشابور در خصوص تخصیص اعتبار جهت حل مشکلات شهرداری شهر خرو


پیگیری نمایندگان مردم شریف و شهید پرور نیشابورو فیروزه در خصوص حل مشکلات تفکیک آب شرب شهری ازآب غیر شرب جهت رفع کمبود آب


پیگیری ارتقای بخش زبرخان توسط نمایندگان مردم شریف و شهیدپرور نیشابور به عنوان اولین قدم ارتقای بخش های شهرستان


مطالب مشابه
دیدگاه ها
 • میرسجادی ۲۲ تیر ۱۳۹۵, ۷:۴۶ پاسخ به دیدگاه

  سپاس از پیگیری شما عزیزان امیدواریم تا حصول نتیجه پیگیری شود

 • داود ۲۲ تیر ۱۳۹۵, ۹:۳۶ پاسخ به دیدگاه

  سرکار خانم چنارانی
  نماینده محترم مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی
  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از زحمات شما در پیگیری مطالبات مردم و به ویژه قشر محروم جامعه، خواهشمند است که طرح بازنشستگی پیش از موعد بیمه گذاران صندوق بیمه روستاییان و عشایر را پیگیری فرمایید.
  از آنجا که این طرح چندین سال است که در مجلس مطرح شده و هربار به بهانه ای به سرانجام نرسیده است، عاجزانه درخواست داریم که با توجه به مشکلات متعدد روستاییان سالخورده از جمله مشکلات درمانی، از کارافتادگی و در نتیجه عدم توانایی پرداخت حق بیمه این طرح را با فوریت تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری فرمایید.
  لازم به ذکر است که این طرح در قالب بودجه ۹۵ نیز تصویب شده بود که با ایراد شورای نگهبان مواجه شد ولی متاسفانه نمایندگان مجلس نهم به جای رفع ایراد کل تبصره را حذف کردند و برای چندمین بار این طرح به نتیجه نرسید. همان گونه که مستحضر هستید پرداخت حق بیمه برای یک نفر روستایی در سن ۷۰ سالگی و بالاتر بسیار مشکل است و این بیمه نه تنها مشکلی از روستائیان سالخورده حل نمی کند بلکه باری را بر دوش ناتوان آنها افزوده است. لذا خواهشمند است با جدیت در جهت حل این معضل پیگیری فرمایید.
  با تشکر و آرزوی توفیق الهی

 • محمدی ۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۵:۳۵ پاسخ به دیدگاه

  طرح توسعه فرودگاه سبزوار در دستور کار قرار می‌گیرد
  شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۳
  مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: توسعه طرح فرودگاه سبزوار به عنوان یک اولویت در دستور کار ما قرار دارد.
  به گزارش سلام سربدار، محمد باقر قاسم زاده عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید فرودگاه سبزوار اظهار داشت: فرودگاه سبزوار به عنوان فرودگاه پشتیبان مشهد و تنها فرودگاه استاندارد در زمینه پوشش پروازهای اضطراری در شرق کشور محسوب می‌شود.
  وی با بیان اینکه فرودگاه‌ها موتور توسعه و محرکه خوبی برای شهرستان‌ها هستند تصریح کرد: از همین رو توسعه طرح فرودگاه سبزوار به عنوان یک اولویت در دستور کار ما قرار دارد.
  قاسم زاده با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم سبزوار افزایش و تطویل باند فرودگاه سبزوار است، خاطرنشان کرد: تطویل باند این فرودگاه زمانی دارای توجیه اقتصادی است که تعداد مسافران و پروازهای آن افزایش جدی داشته باشد.
  وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در منطقه افزایش پروازهای فرودگاه سبزوار ظرف ۶ ماه آینده است عنوان کرد: پروازهای عتبات عالیات نیز باید هرچه سریع‌تر در این فرودگاه برقرار شود.
  قاسم‌زاده گفت: این معنا ندارد که مسافران عتبات برای سفر از فرودگاه مشهد ۳۰۰ کیلومتر راه بروند و پس از آن نیز ۳۰۰ کیلومتر وقت خود را تلف کنند، وقتی این پروازها در سبزوار باشد از فشار روی فرودگاه مشهد نیز کاسته می‌شود.
  وی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ شهرستان در اطراف سبزوار می‌توانند از ظرفیت فرودگاه سبزوار بهره ببرند که باید به این موضوع نیز توجه شود.
  قاسم‌زاده با بیان اینکه ما در شرق کشور فرودگاهی به خوبی فرودگاه سبزوار نداریم ادامه داد: متاسفانه برخی طرح‌های عمرانی این فرودگاه مشمول زمان شده و همین امر در عدم توسعه آن موثر بوده است.
  وی با بیان در حال حاضر فرودگاه سبزوار دارای ۴ پرواز در هفته است، ادامه داد: سبزوار در زمینه انتقال بار و کالا از شهرستان نیز زمینه خوبی را دارد که با توجه به درخواست مسئولان و در صورت نیاز و وجود ظرفیت انتقال کالا، باراندازی در این شهرستان ایجاد می‌شود.
  معاون استاندار و فرماندار سبزوار نیز در این مراسم گفت: زیرساخت‌های لازم برای انجام پروازهای خارجی در سبزوار فراهم است.
  احمد برادران اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت خوبی در زمینه پروازهای داخلی در شهرستان داریم که با توجه به استقرار گمرگ فرودگاه سبزوار زمینه برای انجام پروازهای خارجی نیز فراهم شده است.
  وی ادامه داد: تعامل خوبی نیز با بخش صنعت شهرستان برقرار شده تا بتوانیم زمینه صادرات بار و کالا از طریق فرودگاه سبزوار را نیز فراهم کنیم.
  در این نشست علی اصغر روشن بین به عنوان رئیس فرودگاه سبزوار منصوب شد.
  Share/Save/Bookmark
  مرجع : تسنیم

 • محمدی ۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۵:۳۵ پاسخ به دیدگاه

  واقعا حق نیشابور نداشتن فرودگاه است؟؟؟؟؟

 • محمدی ۵ مرداد ۱۳۹۵, ۵:۲۱ پاسخ به دیدگاه

  به نظر شما اشکال عدم پیشرفت پایدار نیشابور چیست؟
  اشکال در کجای کار نیشابوریهاست؟

  چند سالی است که علی رغم پیشرفت شهرهای اطراف، نیشابور سرگرم پس گرفتن حق خود در گرفتن مجوزهای صادر و باطل شده است به نوعی امکاناتی را که قبلا داشتیم ، از ما میگیرند و بعد از کش و قوس های فراوان وگرفتن انرژی نمایندگان و دیگر مسولین شهر مجددا با منت به ما برگردانده میشود و در این بین شهرهای اطراف به راحتی مجوز جدیدی را میگیرند و روند توسعه پایدار خود را بدون هیچ گونه دغدغه ای حفظ کرده اند.

  نمونه بارز آن حذف قطار نیشابور که در سالهای قبل اتفاق افتاد و با پیگیری مجددا راه اندازی شد و دوباره در سال ۹۵ از خرداد ماه زمزمه حذف قطارهای محلی کلید خورد و درحال حاضر دیگر قطاری برای نیشابور وجود ندارد

  نمونه دیگر فاصله آزاد راه حرم تا حرم از نیشابور و نداشتن ورودی این پروژه که در سال قبل با قول مساعد وزیر راه پیگیری شده بود مجددا مشخص شده همه قول و قرارها در حد حرف بوده ودر عمل اتفاقی نیفتاده است و مجددا نمایندگان محترم در تلاش برای احقاق حق نیشابور هستند

  نمونه دیگر ارتقاء نیافتن بخش های بزرگ نیشابور به بهانه های مختلف

  اگر در بحث ارتقای زبرخان مشکل درونی و اختلاف وجود داشت چرا بخش های میان جلگه و سرولایت که کاملا شهرهای عشق آباد و چکنه مستقل بودند ارتقا صورت نگرفت همانند فیروزه که چندین سال است علی رغم پایین تر بودن شاخص های ارتقا نسبت به بخش زبرخان دارای فرمانداری و بودجه مستقل است

  و یا ارتقا نیافتن دانشکده علوم پزشکی و قول های مکرر مسولین

  مجوز ندادن به فرودگاه نیشابور علی رغم اینکه فاصله تا فرودگاه های اطراف بیش از صد کیلومتر است این در حالی اتفاق می افتد که در انتهای سال ۹۴ مجوز احداث فرودگاه چابهار با فاصله کمتر از ۵۰کیلومتر نسبت به فرودگاه نظامی چابهار کنارک صادر شده است

  اما چرا باید این گونه باشد؟ آیا اتفاقی در آینده درحال شکل گرفتن است که نباید نیشابور روند طبیعی پیشرفت را طی کند تا شهر از حالت مدعی خارج شده و به سمت روزمرگی پیش رود

  این پروژه ها چندین سال است که وقت نماینده های نیشابور را گرفته است که امیدواریم فقط مشکل در عدم پیگیری درست و صحیح از جانب خود ما نیشابوریها باشد چون اگر مشکل در سیاست گذاری مبنی بر تضعیف نیشابور باشد تلاش نمایندگان و مردم همانند آب در هاون کوبیدن است

  خوشبختانه جناب دکتر گرمابی و سرکار خانم چنارانی نمایندگان این دوره مجلس بسیار هوشمندانه عمل کرده اند و از ابتدای راه کاملا متحد بوده اند که جای تقدیر و تشکر دارد ، اگر خدای ناکرده مشکل مربوط به تضعیف نیشابور باشد نمیتوانند عدم پیشرفت شهر را همانند سالهای قبل به پای نداشتن اتحاد نماینده ها و مردم بگذارند.

 • رضا ۲۹ فروردین ۱۳۹۶, ۱۷:۰۹ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  سرکار خانم چنارانی
  وجود نداشتن مرکز درمانی شبانه روزی ، آلایندگی کارخانه کارتن ، نداشتن پارک درست و حسابی ، نداشتن ادارات ،نقطه کور دید مسولین بودن ، آسفالت نبودن بیشتر خیابان ها ، کمبود آب شرب ، و……. تنها گوشه ای از مشکلات این شهر بیست هزار نفری است
  شما که درد ها و مشکلات شهر خرو را شنیده اید امیدوارم که به فکر مردم رنج دیده خرو باشید و قدمی در راستای حل مشکلات این دیار کهن بردارید . به امید موفقیت روز افزون شما.