نمایش نوار ابزار

صدور مجوز برای ۴۰ خانه بهداشت در نیشابور/ حل مشکلات ساخت بیمارستان ۳۸ تختخوابی شهرستان فیروزه به‌زودی

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نیشابور با اشاره به سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شهرستان و دستاوردهای این سفر اظهار کرد: اولین اتفاقی که در این سفر روی داد شکسته شدن طلسم حضور وزیر بهداشت در نیشابور بود که برای مجموعه شهرستان بسیار مهم بود تا ایشان ضعف‌های این شهر مهم را حضوری ببینند و درک کنند.

وی تصریح کرد: این‌که وزیر بهداشت پتانسیل‌های موجود در شهرستان را ببینند، می‌توانست در تصمیم‌های آتی این مقام مسؤول تأثیر بگذارد و پس از بازدید از توانمندی‌های این بخشها اعلام شد که فکر نمی‌کردند پروژه‌ها در شهرستان با توجه به بودجه‌های کم به این میزان پیشرفت کرده و به وضعیت خوب نسبی رسیده باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه تأکید کرد: در کنار این‌که امروز بخش‌های بیمارستانی افتتاح شد، وزیر بهداشت قول پیگیری مساعد در این زمینه را به مسؤولین نیشابور دادند تا برخی از مشکلات را در آینده نه‌چندان دور مرتفع کنند.

چنارانی با اشاره به خواست اکثر مردم شهرستان مبنی بر ارتقاء دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه خاطرنشان کرد: با گفت‌وگوهایی که انجام شد فکر می‌کنم مشکلات بسیار زیادی از راه دانشگاه شدن دانشکده علوم پزشکی نیشابور برداشته شد و به اهدافمان در این بخش به‌زودی خواهیم رسید.

وی با اشاره به دیگر کمبودهای این بخش تصریح کرد: خواست دیگری که به‌صورت جد پیگیر بودیم افزایش ۱۴ دستگاه آمبولانس بود که قرار شد شخص وزیر این موضوع را پیگیری کنند تا در حد توان کمک‌هایی به وضعیت اورژانس شهرستان نیشابور صورت بگیرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی برای ساخت خانه‌های بهداشت با سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد که حدود ۴۰ خانه بهداشت مجوزش به‌زودی کسب خواهد شد.

وی با اشاره به نبود بخش بیمارستانی در شهرستان فیروزه تأکید کرد: ساخت بیمارستان ۳۸ تخت خوابی شهرستان فیروزه یکی از خواست‌های اصلی ما بود که وزیر بهداشت همراهی بسیار خوبی در این بخش نیز از خود نشان داد و مشکلات آن نیز به‌زودی حل خواهد شد.

چنارانی با اشاره به کمبودهای پایگاه‌های خدمات‌رسانی بین‌راهی در شهرستان با توجه به گسترگی آن و پیگیری این موضوع بیان کرد: قرار شد طی ماه آینده به همراه دیگر نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خدمت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسیم تا موانع احتمالی را نیز از سر راه برداریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با تشکر از دیگر مسؤولین شهرستان تأکید کرد: ما به‌هیچ‌عنوان وضعیت بهداشت و درمان شهرستان را تا زمانی که به وضعیت مطلوب موردنظر برسد رها نخواهیم کرد، چون سلامت مردم برای همه ما بسیار ارزشمند است.

 

دیدگاه ها