نمایش نوار ابزار

عربستان دست پنهان آمریکا در منطقه خاورمیانه است/ پیروزی ارتش سوریه در مقابل داعش نزدیک است

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان دست پنهان آمریکا در منطقه خاورمیانه است گفت: عملکرد ارتش سوریه بسیار خوب است و پیروزی آنها در مقابل داعش نزدیک است.
یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
عربستان دست پنهان آمریکا در منطقه خاورمیانه است/ پیروزی ارتش سوریه در مقابل داعش نزدیک است

هاجر چنارانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سیاست دوگانه آمریکا در قبال دست داشتن عربستان در حادثه ۱۱ سپتامبر اظهار داشت: دست آمریکا برای دنیا رو شده است و همه می دانند که هر آسیبی که در خاورمیانه رخ می دهد و هر جایی که آمریکا حضور دارد، عربستان این کشور را همراهی می کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: در واقع عربستان قدرت اجرایی آمریکا در منطقه است و می توان گفت که عربستان دست پنهان آمریکا در خاورمیانه است و سعودی ها از سوی واشنگتن تغذیه فکری می شود.

وی در این باره که مردم آسیب دیده از حادثه ۱۱ سپتامبر درخواست خسارت دارند و آمریکا چطور می تواند از همپیان خود در منطقه خاورمیانه حمایت کند، گفت: با توجه به قدرت و گستردگی که آمریکا در دنیا دارد، هر موضوعی را که بخواهد به خورد مردم می دهد و می تواند آنها را قانع کند تا دست از درخواست خسارت و جبران حادثه ۱۱ سپتامبر بردارند.

چنارانی به نقش منفی عربستان در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و اظهار داشت: عربستان سیاست های خصمانه آمریکا را در منطقه پیاده می کند و امروز که منطقه با داعش درگیر است باید تاکید کرد که داعش در واقع نیروی ۷۰ کشور در جهان است که حلب با آن دسته و پنجه نرم می کند و باید عربستان دست از اسپانسری داعش بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر به سوریه گفت: ارتش سوریه عملکرد خوبی دارد اما داعش جنگ روانی راه انداخته است که باعث شده اخبار درست به گوش مردم نرسد با این حال موفقیت ارتش سوریه نزدیک است./

پایان پیام

دیدگاه ها